Taiyo Yuden MMASJ168AB5106MTNA01
Part No.:
MMASJ168AB5106MTNA01
Datasheet:
AnpuMMASJ168AB5106MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASJ168AB5106MTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASJ168AB5106MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASJ168AB5106MTNA01?
Image MMASJ168AB5106MTNA01
Part Number MMASJ168AB5106MTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)