Taiyo Yuden MMASJ168SB7105KTNA18
Part No.:
MMASJ168SB7105KTNA18
Datasheet:
AnpuMMASJ168SB7105KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASJ168SB7105KTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASJ168SB7105KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASJ168SB7105KTNA18?
Image MMASJ168SB7105KTNA18
Part Number MMASJ168SB7105KTNA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)