Taiyo Yuden MMASJ168SB7105MTNA01
Part No.:
MMASJ168SB7105MTNA01
Datasheet:
AnpuMMASJ168SB7105MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASJ168SB7105MTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASJ168SB7105MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASJ168SB7105MTNA01?
Image MMASJ168SB7105MTNA01
Part Number MMASJ168SB7105MTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)