Taiyo Yuden MMASL168SB5225MTNA18
Part No.:
MMASL168SB5225MTNA18
Datasheet:
AnpuMMASL168SB5225MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASL168SB5225MTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASL168SB5225MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASL168SB5225MTNA18?
Image MMASL168SB5225MTNA18
Part Number MMASL168SB5225MTNA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)