Taiyo Yuden MMASL168SB7105KTNA18
Part No.:
MMASL168SB7105KTNA18
Datasheet:
AnpuMMASL168SB7105KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASL168SB7105KTNA18 on Anpu?
3. Are the MMASL168SB7105KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASL168SB7105KTNA18?
Image MMASL168SB7105KTNA18
Part Number MMASL168SB7105KTNA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)