Taiyo Yuden MMASL32MSB5476KPNA01
Part No.:
MMASL32MSB5476KPNA01
Datasheet:
AnpuMMASL32MSB5476KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASL32MSB5476KPNA01 on Anpu?
3. Are the MMASL32MSB5476KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASL32MSB5476KPNA01?
Image MMASL32MSB5476KPNA01
Part Number MMASL32MSB5476KPNA01
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)