Taiyo Yuden MMAST105SB5224KFNA01
Part No.:
MMAST105SB5224KFNA01
Datasheet:
AnpuMMAST105SB5224KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0402
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMAST105SB5224KFNA01 on Anpu?
3. Are the MMAST105SB5224KFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMAST105SB5224KFNA01?
Image MMAST105SB5224KFNA01
Part Number MMAST105SB5224KFNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)