Taiyo Yuden MMAST105SB7104MFNA18
Part No.:
MMAST105SB7104MFNA18
Datasheet:
AnpuMMAST105SB7104MFNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMAST105SB7104MFNA18 on Anpu?
3. Are the MMAST105SB7104MFNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMAST105SB7104MFNA18?
Image MMAST105SB7104MFNA18
Part Number MMAST105SB7104MFNA18
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)