Taiyo Yuden MMAST168SB7474KTNA01
Part No.:
MMAST168SB7474KTNA01
Datasheet:
AnpuMMAST168SB7474KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMAST168SB7474KTNA01 on Anpu?
3. Are the MMAST168SB7474KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMAST168SB7474KTNA01?
Image MMAST168SB7474KTNA01
Part Number MMAST168SB7474KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)