Taiyo Yuden MMAST32MAB7106KPNB28
Part No.:
MMAST32MAB7106KPNB28
Datasheet:
AnpuMMAST32MAB7106KPNB28.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMAST32MAB7106KPNB28 on Anpu?
3. Are the MMAST32MAB7106KPNB28 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMAST32MAB7106KPNB28?
Image MMAST32MAB7106KPNB28
Part Number MMAST32MAB7106KPNB28
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)