Taiyo Yuden MMASU168AB5105KTNA01
Part No.:
MMASU168AB5105KTNA01
Datasheet:
AnpuMMASU168AB5105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASU168AB5105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASU168AB5105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASU168AB5105KTNA01?
Image MMASU168AB5105KTNA01
Part Number MMASU168AB5105KTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)