Taiyo Yuden MMASU21GSB7104KTNA01
Part No.:
MMASU21GSB7104KTNA01
Datasheet:
AnpuMMASU21GSB7104KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMASU21GSB7104KTNA01 on Anpu?
3. Are the MMASU21GSB7104KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMASU21GSB7104KTNA01?
Image MMASU21GSB7104KTNA01
Part Number MMASU21GSB7104KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)