Taiyo Yuden MMJCE31LBB7106MTPA18
Part No.:
MMJCE31LBB7106MTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCE31LBB7106MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCE31LBB7106MTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCE31LBB7106MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCE31LBB7106MTPA18?
Image MMJCE31LBB7106MTPA18
Part Number MMJCE31LBB7106MTPA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)