Taiyo Yuden MMJCE31LBB7475KTPA18
Part No.:
MMJCE31LBB7475KTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCE31LBB7475KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCE31LBB7475KTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCE31LBB7475KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCE31LBB7475KTPA18?
Image MMJCE31LBB7475KTPA18
Part Number MMJCE31LBB7475KTPA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)