Taiyo Yuden MMJCG31LAB7225MTPA18
Part No.:
MMJCG31LAB7225MTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCG31LAB7225MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCG31LAB7225MTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCG31LAB7225MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCG31LAB7225MTPA18?
Image MMJCG31LAB7225MTPA18
Part Number MMJCG31LAB7225MTPA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)