Taiyo Yuden MMJCH21GDC7105MTDA18
Part No.:
MMJCH21GDC7105MTDA18
Datasheet:
AnpuMMJCH21GDC7105MTDA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH21GDC7105MTDA18 on Anpu?
3. Are the MMJCH21GDC7105MTDA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH21GDC7105MTDA18?
Image MMJCH21GDC7105MTDA18
Part Number MMJCH21GDC7105MTDA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)