Taiyo Yuden MMJCH31LBB7105MTPA01
Part No.:
MMJCH31LBB7105MTPA01
Datasheet:
AnpuMMJCH31LBB7105MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCH31LBB7105MTPA01 on Anpu?
3. Are the MMJCH31LBB7105MTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCH31LBB7105MTPA01?
Image MMJCH31LBB7105MTPA01
Part Number MMJCH31LBB7105MTPA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)