Taiyo Yuden MMJCQ32NSB7223MTPA18
Part No.:
MMJCQ32NSB7223MTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCQ32NSB7223MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCQ32NSB7223MTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCQ32NSB7223MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCQ32NSB7223MTPA18?
Image MMJCQ32NSB7223MTPA18
Part Number MMJCQ32NSB7223MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)