Taiyo Yuden MMJCT32MAB7475MPPA01
Part No.:
MMJCT32MAB7475MPPA01
Datasheet:
AnpuMMJCT32MAB7475MPPA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCT32MAB7475MPPA01 on Anpu?
3. Are the MMJCT32MAB7475MPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCT32MAB7475MPPA01?
Image MMJCT32MAB7475MPPA01
Part Number MMJCT32MAB7475MPPA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)