Taiyo Yuden MMJCU31LAB7225MTPA18
Part No.:
MMJCU31LAB7225MTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCU31LAB7225MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCU31LAB7225MTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCU31LAB7225MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCU31LAB7225MTPA18?
Image MMJCU31LAB7225MTPA18
Part Number MMJCU31LAB7225MTPA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)