Taiyo Yuden MMJCU31LBB7473KTPA18
Part No.:
MMJCU31LBB7473KTPA18
Datasheet:
AnpuMMJCU31LBB7473KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCU31LBB7473KTPA18 on Anpu?
3. Are the MMJCU31LBB7473KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCU31LBB7473KTPA18?
Image MMJCU31LBB7473KTPA18
Part Number MMJCU31LBB7473KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)