Taiyo Yuden MMJCU32MAB7225KPPA01
Part No.:
MMJCU32MAB7225KPPA01
Datasheet:
AnpuMMJCU32MAB7225KPPA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCU32MAB7225KPPA01 on Anpu?
3. Are the MMJCU32MAB7225KPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCU32MAB7225KPPA01?
Image MMJCU32MAB7225KPPA01
Part Number MMJCU32MAB7225KPPA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)