Taiyo Yuden MMRLJ219SB5106MTNA18
Part No.:
MMRLJ219SB5106MTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMMRLJ219SB5106MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0508
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0508 (1220 Metric)
Size / Dimension:
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMRLJ219SB5106MTNA18 on Anpu?
3. Are the MMRLJ219SB5106MTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRLJ219SB5106MTNA18?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMRLJ219SB5106MTNA18
Part Number MMRLJ219SB5106MTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)