Taiyo Yuden MSART021SCG1R1AWRA01
Part No.:
MSART021SCG1R1AWRA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMSART021SCG1R1AWRA01.pdf
Description:
CAP CER 1.1PF 25V C0G/CG 08004
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MSAR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
008004 (0201 Metric)
Size / Dimension:
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.005" (0.14mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSART021SCG1R1AWRA01 on Anpu?
3. Are the MSART021SCG1R1AWRA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSART021SCG1R1AWRA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSART021SCG1R1AWRA01
Part Number MSART021SCG1R1AWRA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.1 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)