Taiyo Yuden MSART021SCG2R1AWRA01
Part No.:
MSART021SCG2R1AWRA01
Datasheet:
AnpuMSART021SCG2R1AWRA01.pdf
Description:
CAP CER 2.1PF 25V C0G/CG 08004
Capacitance:
2.1 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.005" (0.14mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSART021SCG2R1AWRA01 on Anpu?
3. Are the MSART021SCG2R1AWRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSART021SCG2R1AWRA01?
Image MSART021SCG2R1AWRA01
Part Number MSART021SCG2R1AWRA01
Product Status Active
Capacitance 2.1 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)