Taiyo Yuden MSASH168SB5332KTNA01
Part No.:
MSASH168SB5332KTNA01
Datasheet:
AnpuMSASH168SB5332KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X5R/B 0603
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASH168SB5332KTNA01 on Anpu?
3. Are the MSASH168SB5332KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASH168SB5332KTNA01?
Image MSASH168SB5332KTNA01
Part Number MSASH168SB5332KTNA01
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)