Taiyo Yuden MSASH168SB5682MTNA01
Part No.:
MSASH168SB5682MTNA01
Datasheet:
AnpuMSASH168SB5682MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 100V X5R/B 0603
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASH168SB5682MTNA01 on Anpu?
3. Are the MSASH168SB5682MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASH168SB5682MTNA01?
Image MSASH168SB5682MTNA01
Part Number MSASH168SB5682MTNA01
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)