Taiyo Yuden MSASJ16KTB5105KTNA01
Part No.:
MSASJ16KTB5105KTNA01
Datasheet:
AnpuMSASJ16KTB5105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603
Series:
MSAS
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASJ16KTB5105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MSASJ16KTB5105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASJ16KTB5105KTNA01?
Image MSASJ16KTB5105KTNA01
Part Number MSASJ16KTB5105KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)