Taiyo Yuden MSASJ219JB5106MTNA01
Part No.:
MSASJ219JB5106MTNA01
Datasheet:
AnpuMSASJ219JB5106MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASJ219JB5106MTNA01 on Anpu?
3. Are the MSASJ219JB5106MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASJ219JB5106MTNA01?
Image MSASJ219JB5106MTNA01
Part Number MSASJ219JB5106MTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)