Taiyo Yuden MSASL219SB5225MTNA01
Part No.:
MSASL219SB5225MTNA01
Datasheet:
AnpuMSASL219SB5225MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Series:
MSAS
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASL219SB5225MTNA01 on Anpu?
3. Are the MSASL219SB5225MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASL219SB5225MTNA01?
Image MSASL219SB5225MTNA01
Part Number MSASL219SB5225MTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)