Taiyo Yuden MSAST319HB5225KTNA01
Part No.:
MSAST319HB5225KTNA01
Datasheet:
AnpuMSAST319HB5225KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAST319HB5225KTNA01 on Anpu?
3. Are the MSAST319HB5225KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAST319HB5225KTNA01?
Image MSAST319HB5225KTNA01
Part Number MSAST319HB5225KTNA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)