Taiyo Yuden MSASU32NSB7475MTNB25
Part No.:
MSASU32NSB7475MTNB25
Datasheet:
AnpuMSASU32NSB7475MTNB25.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASU32NSB7475MTNB25 on Anpu?
3. Are the MSASU32NSB7475MTNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASU32NSB7475MTNB25?
Image MSASU32NSB7475MTNB25
Part Number MSASU32NSB7475MTNB25
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)