Taiyo Yuden MSAYG21GBLD225KTNA01
Part No.:
MSAYG21GBLD225KTNA01
Datasheet:
AnpuMSAYG21GBLD225KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0805
Series:
MSAY
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAYG21GBLD225KTNA01 on Anpu?
3. Are the MSAYG21GBLD225KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAYG21GBLD225KTNA01?
Image MSAYG21GBLD225KTNA01
Part Number MSAYG21GBLD225KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)