Taiyo Yuden MSAYU31LSLD105MTNA01
Part No.:
MSAYU31LSLD105MTNA01
Datasheet:
AnpuMSAYU31LSLD105MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Series:
MSAY
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAYU31LSLD105MTNA01 on Anpu?
3. Are the MSAYU31LSLD105MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAYU31LSLD105MTNA01?
Image MSAYU31LSLD105MTNA01
Part Number MSAYU31LSLD105MTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)