Taiyo Yuden NR10050T680M
Part No.:
NR10050T680M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuNR10050T680M.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.5A 187.2MOHM SM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
NR
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
187.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order NR10050T680M on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that NR10050T680M is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the NR10050T680M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NR10050T680M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NR10050T680M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NR10050T680M
Part Number NR10050T680M
Manufacturer Taiyo Yuden
Series NR
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 187.2mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 5.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)