Taiyo Yuden NR6012T470ME
Part No.:
NR6012T470ME
Datasheet:
AnpuNR6012T470ME.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 460MA 1.26OHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
520mA
DC Resistance (DCR):
1.26Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NR6012T470ME on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that NR6012T470ME is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the NR6012T470ME price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NR6012T470ME?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NR6012T470ME.
Image NR6012T470ME
Part Number NR6012T470ME
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 460 mA
Current - Saturation (Isat) 520mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.26Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 6MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)