Taiyo Yuden NR6012T680ME
Part No.:
NR6012T680ME
Datasheet:
AnpuNR6012T680ME.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 410MA 1.62OHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
410 mA
Current - Saturation (Isat):
440mA
DC Resistance (DCR):
1.62Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NR6012T680ME on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that NR6012T680ME is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the NR6012T680ME price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NR6012T680ME?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NR6012T680ME.
Image NR6012T680ME
Part Number NR6012T680ME
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 410 mA
Current - Saturation (Isat) 440mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.62Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)