Taiyo Yuden NRM6045T6R8MMRRV
Part No.:
NRM6045T6R8MMRRV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuNRM6045T6R8MMRRV.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.9A 52MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
NR, M Type
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
52mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order NRM6045T6R8MMRRV on Anpu?
3. Are the NRM6045T6R8MMRRV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRM6045T6R8MMRRV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NRM6045T6R8MMRRV
Part Number NRM6045T6R8MMRRV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series NR, M Type
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)