Taiyo Yuden NRS5012T100MMGF
Part No.:
NRS5012T100MMGF
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
2020 (5050 Metric)
Datasheet:
AnpuNRS5012T100MMGF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 850MA 504MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
NR, S Type
Package/Case:
2020 (5050 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
1.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
504mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NRS5012T100MMGF on Anpu?
3. Are the NRS5012T100MMGF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS5012T100MMGF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NRS5012T100MMGF NRS5012T100MMGFV
Part Number NRS5012T100MMGF NRS5012T100MMGFV
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case 2020 (5050 Metric) Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA 850 mA
Current - Saturation (Isat) 1.4A 1.4A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 504mOhm Max 504mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 26MHz 26MHz
Ratings - AEC-Q200
Operating Temperature -25°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)