Taiyo Yuden NRS5012T2R2MMGFV
Part No.:
NRS5012T2R2MMGFV
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 2.2UH 2A 102 MOHM SMD
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
102mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NRS5012T2R2MMGFV on Anpu?
3. Are the NRS5012T2R2MMGFV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS5012T2R2MMGFV?
Image NRS5012T2R2MMGFV
Part Number NRS5012T2R2MMGFV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series NR, S Type
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 70MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)