Taiyo Yuden NRS5014T4R7NMGG
Part No.:
NRS5014T4R7NMGG
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuNRS5014T4R7NMGG.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 120MOHM SMD
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order NRS5014T4R7NMGG on Anpu?
3. Are the NRS5014T4R7NMGG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS5014T4R7NMGG?
Image NRS5014T4R7NMGGV NRS5014T4R7NMGG
Part Number NRS5014T4R7NMGGV NRS5014T4R7NMGG
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±30% ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.05A 2.05A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 41MHz 41MHz
Ratings AEC-Q200 -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)