Taiyo Yuden NRS5024T330MMGJ
Part No.:
NRS5024T330MMGJ
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 33UH 630MA 370MOHM SMD
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
630 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
370mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)
1. How to order NRS5024T330MMGJ on Anpu?
3. Are the NRS5024T330MMGJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS5024T330MMGJ?
Image NRS5024T330MMGJV NRS5024T330MMGJ
Part Number NRS5024T330MMGJV NRS5024T330MMGJ
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 33 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 630 mA 630 mA
Current - Saturation (Isat) 1A 1A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 444mOhm Max 370mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 11MHz 11MHz
Ratings AEC-Q200 -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm)