Taiyo Yuden NRS6012T330MMGJ
Part No.:
NRS6012T330MMGJ
Datasheet:
AnpuNRS6012T330MMGJ.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 550MA 696MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
590mA
DC Resistance (DCR):
696mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NRS6012T330MMGJ on Anpu?
3. Are the NRS6012T330MMGJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS6012T330MMGJ?
Image NRS6012T330MMGJ NRS6012T330MMGJV
Part Number NRS6012T330MMGJ NRS6012T330MMGJV
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 33 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 550 mA 550 mA
Current - Saturation (Isat) 590mA 590mA
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 696mOhm Max 696mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 8MHz 8MHz
Ratings - AEC-Q200
Operating Temperature -25°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)