Taiyo Yuden NRS6014T100MMGGV
Part No.:
NRS6014T100MMGGV
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 168 MOHM SMD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
168mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
24MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order NRS6014T100MMGGV on Anpu?
3. Are the NRS6014T100MMGGV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS6014T100MMGGV?
Image NRS6014T100MMGGV
Part Number NRS6014T100MMGGV
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 24MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)