Taiyo Yuden NRS6014T150MMGGV
Part No.:
NRS6014T150MMGGV
Datasheet:
AnpuNRS6014T150MMGGV.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.2A 252 MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.15A
DC Resistance (DCR):
252mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order NRS6014T150MMGGV on Anpu?
3. Are the NRS6014T150MMGGV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS6014T150MMGGV?
Image NRS6014T150MMGGV
Part Number NRS6014T150MMGGV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series NR, S Type
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 252mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)