Taiyo Yuden NRS6014T2R2NMGGV
Part No.:
NRS6014T2R2NMGGV
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.3A 66 MOHM SMD
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
61MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order NRS6014T2R2NMGGV on Anpu?
3. Are the NRS6014T2R2NMGGV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS6014T2R2NMGGV?
Image NRS6014T2R2NMGGV
Part Number NRS6014T2R2NMGGV
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Current - Saturation (Isat) 3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 61MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)