Taiyo Yuden NS10145T100MNA
Part No.:
NS10145T100MNA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuNS10145T100MNA.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.77A 30 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
NS
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.77 A
Current - Saturation (Isat):
4.22A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)
1. How to order NS10145T100MNA on Anpu?
3. Are the NS10145T100MNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NS10145T100MNA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NS10145T100MNA
Part Number NS10145T100MNA
Manufacturer Taiyo Yuden
Series NS
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.77 A
Current - Saturation (Isat) 4.22A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 21.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)