Taiyo Yuden NS10145T470MNA
Part No.:
NS10145T470MNA
Datasheet:
AnpuNS10145T470MNA.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.8A 120 MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.85A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)
1. How to order NS10145T470MNA on Anpu?
3. Are the NS10145T470MNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NS10145T470MNA?
Image NS10145T470MNA
Part Number NS10145T470MNA
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Current - Saturation (Isat) 1.85A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 9.2MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)