Taiyo Yuden NS10145T6R8NNA
Part No.:
NS10145T6R8NNA
Datasheet:
AnpuNS10145T6R8NNA.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.22A 24MOHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.22 A
Current - Saturation (Isat):
5.05A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)
1. How to order NS10145T6R8NNA on Anpu?
3. Are the NS10145T6R8NNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NS10145T6R8NNA?
Image NS10145T6R8NNA
Part Number NS10145T6R8NNA
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.22 A
Current - Saturation (Isat) 5.05A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 23.1MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)