Taiyo Yuden UMK063CG6R1BT-F
Part No.:
UMK063CG6R1BT-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuUMK063CG6R1BT-F.pdf
Description:
CAP CER 6.1PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
M
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
6.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK063CG6R1BT-F on Anpu?
3. Are the UMK063CG6R1BT-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK063CG6R1BT-F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UMK063CG6R1BT-F
Part Number UMK063CG6R1BT-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 6.1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)